landon53 landon53
  • 23-11-2019
  • Mathematics
contestada

10. A nursery owner buys 5 panes of glass to
some damage to her greenhouse. The S Danes
cost $14.25. Unfortunately, she breaks 2 more
panes while repairing the damage What is the
cost of another 2 panes of glass?

Respuesta :

charlmagallano
charlmagallano charlmagallano
  • 23-11-2019
14.35/5= $2.85 per pane of glass
2.85*2= $5.70
Answer Link

Otras preguntas

I need help here pls 10 points
-0 overline 32. is it irrational or rational?
The French decisively lost the First Indochina War in 1954 when Communist fighters for the People's Army of Vietnam
Help please but i need the answer of just one people and please be sure that you wrote right and please no files or links and i will make you answer the best
what are some examples of community in ecology?
What’s the answer?!!!!!!
I will eat apple .into passive voice​
The price of one gallion of heating oil $2.589. Which is this number rounded to the nearest penny A $2.50 a $2.59 c $2.70 $3.00​
Which is a better estimate for the volume of a shoebox? 5) 4 liters 4 milliliter​
I have no questions but can you tell me some stories on TV. Channel: Kids hut. Please