ebonysuperintendent1
ebonysuperintendent1 ebonysuperintendent1
  • 24-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys four muffins for $5.00.



What is the cost of 7 muffins?

Respuesta :

ajberry101
ajberry101 ajberry101
  • 24-05-2019

$8.75 would be your answer

Answer Link

Otras preguntas

X+2y+6=0Solve for the value of "y"And explain how to graph the result.
I'm having a hard time with this one solve for y 3y+7=28?
What's protein synthesis?
List all the Commonwealth Games mascots.
Given the function f(x) = 4(x+3) − 5, solve for the inverse function when x = 3
The density of aluminum is 2.70 g/cm3. Apiece of aluminum foil that is 1000 cm on each side has a mass of 440. mg. How thick is the piece of foil?
The Cobb family decided to go roller skating for their reunion. There were a total of 44 people there and all went roller skating. If an adult admission was $5.
If you are paid an hourly wage of $9.00, determine an equation for finding your weekly gross pay (P) for t hours. Specify an amount between 25 and 40 hours work
The density of aluminum is 2.70 g/cm3. Apiece of aluminum foil that is 1000 cm on each side has a mass of 440. mg. How thick is the piece of foil?
What is Armistice Day?