sanchitcoolcham5503 sanchitcoolcham5503
  • 25-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. Pumpkins cost $1.80 per pound. There are 16 ounces in 1 pound. How much did Susan's pumpkin cost?

Respuesta :

grace200452 grace200452
  • 25-04-2019

$3.96 i think i just did the math

Answer Link

Otras preguntas

How do new cyclin proteins appear in the cytoplasm? they are made through protein synthesis. all of these choices are correct. they are imported from outside th
(04.02) what is the quotient when 2x3 + x + 3 is divided by x + 1?
After applying the composition R0.90 ry to RS what are the coordinates of R1 and S1?
Name the two main types of fermentation. what is the difference?
Miller (1989) found that in day care centers, _________ varied according to the socioeconomic status of the center's clientele (families)
x/2≤4 answer and on a number line
During which phase of mitosis do the centrioles begin to move to opposite poles
Which of the following BEST completes the statement "The point of a paragraph is usually stated ______, then the rest of the sentences ______."? in one or two s
Building kinship ties between two people who are not typically immediate biological kin is defined by
A man is walking towards the back of an airplane at 7 mi./s the plane is flying west at 245 mi./s what is the speed and direction of the plane relative to the m