miguellargaespada958 miguellargaespada958
  • 23-09-2018
  • Mathematics
contestada

if four apples cost $3.04 how much does one apple cost.

Respuesta :

emilycarroll423 emilycarroll423
  • 23-09-2018

3.04/4 = 0.76 cents you just divide by the number of apples


Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-09-2018

3.04/4=.76 cents

Each apple will cose .76 cents.

Answer Link

Otras preguntas

Which Kelvin temperature is equal to 200.°C?
what is a closed-ended question?
What is the passive voice of "I went to a movie"
The boy was penitent and _______ to the store clerk for stealing candy.a-bragged b-apologizedc-talked d-cordial
The name of each contestant is written on a separate card, the cards are placed in a bag, and three names are picked from the bag. Identify which type of sampli
Find the domain of each rational expression. f(x)=5x-7/4
show by a simple experiment that diffusion becomes faster when temperature is raised
what event triggered world war i ?
how reliable are grammar checkers?
Find the domain of each rational expression. f(x)=5x-7/4