libby1313 libby1313
  • 24-05-2018
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

KaylaMarieH KaylaMarieH
  • 24-05-2018
To convert grams to kilograms, move the decimal to the left three places. For example, the box that's 4,180 grams, it would become 4.18 kilograms. The question wants you to convert the weight of the boxes to kilograms, and then it wants you to multiply $6.43 by the weight of each box to find out how much he spends. So, do 4.18 times 6.43, and then .82 by 5.43, and then add the two answers you get! Hope that helps, let me know if you need more help solving~
Answer Link

Otras preguntas

A ring has a mass 7.21g and a volume of 0.65cm3. Find the density of the ring.
WILL GIVE BRAINLIEST help answer 2-4
16 oz of trail mix costs $3.20. What is the cost per ounce? *
What’s the worst state in the US and why? Best explanation wins brainliest! Both get points!
Need answer ASAP *MARKING BRAINLIEST
Need help ASAP, stuck on this question
In what year was the state of Israel created? Select the best answer from the choices provided. A. 1918 B. 1939 C. 1948 D. 1967
A car travelled from A to B at a speed of 30km/h and returned from B to A at 60 km/h. What was the average speed for the whole trip?
Why is it important to think critically about the media you look at each day?
Ella __ a la playa. Question 1 options: van vamos va voy Question 2 (1 point) Ustedes ___ al parque. Question 2 options: va voy van vamos Que